kgmirandacor
kgmirandacor kgmirandacor
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

Korl spent $46.20 on 12 gallons. what was the price per gallon?​

Respuesta :

soccerteller soccerteller
  • 26-01-2021

Answer:

3.85

Step-by-step explanation:

46.20/12

12 goes into 46.20

3.85

Answer Link

Otras preguntas

4. Heather is putting together a square bulletin board for her new room, and the area of the bulletin board is 196 cm.? What is the total distance around the bu
Junnie walked for 2.5 hours at a speed of 3.miles per hour. How far did Junnie walk?
25. Assertive phrases and words include: O Thank you Do this Now Do not All of the above None of the above
solve for 45 points and explain well
A pulse site used to measure blood pressure is
i need help with a math problem it says solve for t: -3(t - 2) + 7t=9t-9 can you show all the work please​
Simplify 70-(7-5)cubed+8
30. After terminal velocity is reached the acceleration of a body falling through a fluid is a. Equal to g b. Less than g c. Greater than g d. Zero
what plus 3 equals negative nine
Question 1 (1 point) How many significant figures are in the number 2,000 ?