Seudónimo Seudónimo
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

A family purchased tickets to a museum and spent a total of $38.00. The family purchased 4 tickets. There was $1.50 processing fee for each ticket

Respuesta :

destinyparedes86
destinyparedes86 destinyparedes86
  • 18-03-2021

From my work, i got 4x+$1.50=48 I hope it helps you.

if i got it wrong please forgive me! also if it is Okie with you, Can i please have brainliest? Thank you!

Answer Link

Otras preguntas

Chloride resides mainly in _____________ fluid, and is critical for transmitting nerve impulses and for maintaining acid-base balance. a. extracellular b. int
5/8 of the 64 musicians in a music contest there guitarist some of the guitarist play jazz solos and the rest play classical solos the ratio of the number of gu
WILL MARK BRAINLIEST ANSWER + THANKS + 5 STARS IF ANSWERED. describe how the jamestown settlers lived how did they avoid starving.
$1 050 at 6% for 25 years compounded annually
What is 75% of 350 friends?
What is the value of X and Y? 35° 60° 110° 145°
Which type of reaction is caused by particle accelerators?
Describe how to move from A to B A= (5,2) B=(1,-4) they are graphed on a chart
John bought 7 pens for $12.88. what is the cost of one pen?
what does jefferson believe was the motive of the farmers who rebelled