graciesatchell2008
graciesatchell2008 graciesatchell2008
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

A customer paid for different items at a farmer's
market. Find the cost for 1 pound for the
following item
$5 for 4 pounds of apples

Respuesta :

Neishakg Neishakg
  • 25-01-2021
$1.25 for 1 pound of apples.
You simply do $5/4 and get 1.25
Answer Link

Otras preguntas

How does the author use irony to develop the theme of the poem? Cite evidence from the text to support your response. here is the text: I met a traveller from a
Expand and simplify 5(x+3) +2(3x+1)?
Noah has 5 pieces of bubble gum to share with his 5 teammates. He wants to give each teammate the same number of pieces. How many pieces can noah give each team
ANYONE WANT A FREE BRAINLIEST..... Just Answer this question!!! Im having t trouble and i need help! :/
Identify the property that justifies the following statement if 5•m
Susan, a Los Angeles resident, appears on a new NBC reality show, My Big Fat Obnoxious Accountant. Susan is the first to be "kicked off the island" and leaves t
According to the preamble, where does the power for government come from? The welfare, the leaders, the defence, the people
Which of the following statements is true about both nuclear fusion and nuclear fission? They occur in the sun. Heavy atoms are split. Two light nuclei combi
Building muscle has which of the following effects? It increases the metabolic rate. It relieves pressure on the joints. It slows weight loss considerably.
How many countries were represented at the Paris negotiations (Where the Treaty of Versailles was signed) in January 1919?