heyitzsydney
heyitzsydney heyitzsydney
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 4 pens for $1.00. How many did she pay for each pen?

Respuesta :

jocey30989
jocey30989 jocey30989
  • 25-01-2021

Answer:

Sarah paid 25 cents for each individual pen

Step-by-step explanation:

Answer Link
alk03pagett alk03pagett
  • 25-01-2021

Answer:

she paid .25 cents for each

Step-by-step explanation:

1.00÷4=.25

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this question it’s due in 5 minutes!!!!
Are these answers right I left so please give me a honest answer thank you
In order to support life a planet will need ...
An entrepreneur has an idea for a new product in the technology industry. The product will require an initial investment to develop, manufacture, market, and di
Draw a diagram to show the solution for 3/4 divied by 5/8.
It takes 8 hours to travel 600 miles. How fast is the car traveling?
The Constitution and the Bill of Rights Questions 1. The Great Compromise established a Senate and House of Representatives. Which of the houses of Congress was
Which sentence shows the correct use of a common homophone? A.) My dog was unable to relocate it’s buried bone. B.) Our old oak tree has dropped all of it’s lea
Noah and his friends are going to an amusement park. The total cost of admission for 8 students is $100, and all students share the cost equally. Noah brought $
A cookie recipe calls for 2 eggs and 3 cups of flour. Nisha plans to increase the recipe and use 6 eggs. Let x represent the number of cups of flour. Which prop