mlm175 mlm175
  • 25-01-2021
  • Mathematics
contestada

POSSIBLE POINTS: 1
Your friend paid $22.75 for 7 ice cream cones. Which is the unit cost per ice cream cone?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2021

Answer:

$3.25 per cone

Step-by-step explanation:

$22.75/7 =3.25

Answer Link
Mana022 Mana022
  • 25-01-2021

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Luna mixes 3/4 cup of orange juice with 3/8 cup of cranberry juice. She gives 5/8 cup of the juice to Mags.How much is left in Luna’s glass?
How do trade-offs decided by corporations and government impact our lives?
whats the answer help plz
What is the residual condition for traumatic osteoarthritis due to fracture 5 years ago?
what is the probability of spinning the spinner three times and having all three spins be greater then 5? Spinner is labeled 1-8
plz help!!!!!!!!!!!............
how many real number roots does the equation have? Use the discriminant. 3x^2-6x+3=0 a) three real number roots b)two real number roots c)one real number root
Evaluate X-7 when x=12
searching my reaches meaning what
What great shifts in thinking altered politics and the arts between 1789 and 1900?