00060330
00060330 00060330
  • 24-01-2021
  • Mathematics
contestada

Music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost? i need the expression

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-01-2021

Answer:

20+20+20+20+20+20= 120

Step-by-step explanation:

2^6 = 120 hope this helps! plz mark brainliest

Answer Link
lorenamuresan
lorenamuresan lorenamuresan
  • 25-01-2021
20x
20 ( cost per week )
x ( amount of weeks )
20 x 6 = $120
Answer Link

Otras preguntas

freee pointsthis world is unfair take a moment to share something that bothered u tday.​
11. Why are organisms with more similar amino acid sequences more closely related?
could someone help me please thank you
The age of rock as determined by the other rock surrounding it is known as ______________. A) absolute age B) carbon dating C) Law of Superposition D) relative
Y=x^2-2x-2 , find the vertex, y-intercept, and axis of symmetry
HELP ITS URGENT a. b. c. or d.???
An inground pool is 34 feet long and x inches wide. Its brick walkway is 4 feet wide around the pool. What expression represents the area of the brick walkway?
The town library is having a used book sale. The Graph below can be used to find the cost y to buy x books. The total cost includes the admission fee. What is t
Which is the best definition of a CHARACTERISTC physical property?
Choose if it ethos, pathos, or logos what the correct answer question