samia1205
samia1205 samia1205
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

I will mark your answer brainliest.

I will mark your answer brainliest class=

Respuesta :

Yeetwoops
Yeetwoops Yeetwoops
  • 22-01-2021

Answer:

$4

Step-by-step explanation:

12÷4=3

7÷7=1

3+1=4

therefore she spent 4 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Solving multi step Equations
Jenna needs 3 cups of flour to make 24 of her favorite cookies. How many cups of flour does Jenna need to make 120 of her favorite cookies? Write equations and
What factor had the greatest impact in moving Rome's government from a republic to rule by an emperor?A)increasing literacyB)decreasing birth rateC) foreign inv
What happens to the temperature during an endothermic reaction?
what kind of ecosystem can this possibly be a freshwater ecosystem be Marine ecosystem sea grassland ecosystem none of the above zebra lion raccoon grass rat Cr
What excites you most about moving to a new city after training?
20 Points, anyone good with verb tenses? much appreciated, easy points.
One person cleans the room in 15 minutes. The other person cleans the same room in 30 minutes. If both of the people work together, how long will it take to cle
What are the solutions to the inequality (4x-3)(2x-1) greater than or equal to 0
Which endocrine gland controls all other endocrine glands? A. pineal gland B. thymus gland C. pituitary gland D. thyroid gland