zavier122009
zavier122009 zavier122009
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

Use the graph to find the unit rate.
$24 per person
$42 per person
$32 per person
$84 per person

Respuesta :

nlechoppafan099 nlechoppafan099
  • 02-02-2021

Answer:

B:42

Step-by-step explanation:

Answer Link
martrelok
martrelok martrelok
  • 16-03-2021

Answer:

B - 42

Step-by-step explanation:

on edge :)

Answer Link

Otras preguntas

Sylvan withdrew 2/5 of the amount in his savings account, and spent 7/10 of that money.  What fraction of his total savings does he still have?
Sara is putting away a pile of 36crayons she can pack them in boxes of10crayons or as single crayons .what are the different ways Sara can pack the crayons?
which expression stands for 32 more than a number d
A 100 centimeter stick broke into 3 pieces one piece was 7 centimeters long and another was 34 centimeters long how long was the third piece
the kind of lake that formed when a river meanders
Which choices are in the solution set of the inequality below? Check all that apply. 20x>70 A: 6.5 B: 3 C: 3.5 D: 1 E: 5 F: 4
what is the lithosphere made out of?
If something in a store costs $45, and the markup is 35%, what is the selling price?
what is the answer to 3p-5>2p+p-7
choose the plural noun that's spelled correctly?A Fathers-in-lawD Editor in chiefs