camila10189ozikqp camila10189ozikqp
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

julio filled his car up with gas he paid $12.95 for 5 gallons of gas. what is the cost per gallon of gas

Respuesta :

letishadsd
letishadsd letishadsd
  • 24-01-2021

Answer:

the cost for each gallon is 2.59

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the product 27×60 then explain how would you use mental to find the product of 27×600
it is less than 60 and greater than 55. if you add the digits, the su is 13.
How do you solve the equation -7/8k=21
What is 16-12x=4y when you are solving the equation for y ?
Which lines from the play Antigone reflect Creon’s realization of the tragedy he has brought to Thebes?
One of the greatest migrations in history occurred _____.
How many protons and neutrons are in the nucleus of isotope with mass of 68.926 amu?
what was a central issue related to the stability of mexico
Which number has the same value as the digit 8 in the number 41.089???
How do you solve the equation -7/8k=21