WeLikeTikTok
WeLikeTikTok WeLikeTikTok
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

A pack of four CFL bulbs cost $5.12 what is the cost for CFL bulb HELPPP MEHHH BTW ADD ME ON FORTNITE poineytail360

Respuesta :

tytya2526 tytya2526
  • 22-01-2021

$1.28

If you divide $5.12 by 4 you get 1.28

so it's 1.28 per

Answer Link

Otras preguntas

Orange juice is a solution that contains citric acid, which gives orange juice an approximate pH of 3.5. Which substance is more acidic than orange juice?
The general process in which molecules move from an area of higher concentration to an area of lower concentration is called ____________. A. osmosis B. diffusi
4x-2y=12 -4x-9=54 How can you order a ladder?
find the percent of this number 55% of 900
One of the central themes in biology is how DNA, RNA, and proteins are related. Describe how genetic information flows between those types of molecules. Include
what is the maximum mass of glucose (C6H12O6) that can be burned in 10 g of oxygen?
In which situation is the object experiencing balanced forces? A) A girl swings on a swing at the playground. B) A car brakes as it approaches a traffic light.
How does the immune system work together with the circulatory system to function properly? A. Red blood cells released by immune cells cause increased blood flo
One concern that arises from building a dam is that fish are not able to migrate. One way that fish can gain passage to their destinations is by: Select one: a.
What is the Galaxy we live in called?