204715
204715 204715
  • 22-01-2021
  • Mathematics
contestada

4 packages of blueberries cost $9. How many packages of blueberries can you buy for $63?

Respuesta :

walkeke
walkeke walkeke
  • 22-01-2021

Answer:

28

Step-by-step explanation:

Answer Link
FamoussHailey
FamoussHailey FamoussHailey
  • 22-01-2021

Answer:

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Math question please help If you get this question right I will mark you as a brainliest
How would you descibe the marriage between Mr. and Mrs. Bennet in Pride and Prejudice?
Statements such as always,everybody,and never are curewards for which of the following
Which is the most common and accurate way to measure public opinion? A. e-mails B. letters C. polls D. contact
109,230 in expanded form
How to find a missing side length of a non right triangle?
Which of the following reasons for starting a business is most closely associated with profit motive? A contractor starts a new home building business with the
8 minus the quotient of 15 and Y equals a product of Y and 13
round 3,998 to the nearest 10,000
Personal narrative essay