lexrne lexrne
  • 26-10-2016
  • Mathematics
contestada

find the unit price for each trail mix. cost is $6.00 and weight 3/4Lb

Respuesta :

coms886616
coms886616 coms886616
  • 26-10-2016
6/ 3/4
6(4/3)
= 8

The answer is 8. 
Answer Link

Otras preguntas

what type of matter is 100 grams of sodium chloride a) homogenous mixture b) heterogeneous mixture c) pure substance that is an element d) pure substance that
HELPPPPPPPPP On which intervals is the function increasing? Indicate intervals on the x-axis using the Ray tool for intervals that extend to infinity and the Se
The candy store has two containers of hard candy. one container has cherry, blueberry, and raspberry. the second container has orange, lime, blueberry, and lemo
in the Microsoft publisher application, words underlined in red are ____.
How did the Greeks manage to win the Persian wars
what color were Albert Einsteins eyes
I'll mark brainliest Please help
Which part of the bone is a hollow cylinder that makes the bone strong? a. Medullary canal b. Diaphysis c. Endosteum d. Periosteum
Containers of yogurt are on sale at 12 for $8.00. Use a ratio table to find the cost of 18containers of yogurt.
Why do polar substances dissolve in water? Water molecules break apart polar molecules. Water molecules are attracted to polar molecules and surround them. Wate