Seudónimo Seudónimo
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost per bottle if a pack of 4 bottles of juice sells for $3?

A.$0.12
per bottle
B.$0.75 per bottle
C.$7.50 per bottle
D.$12.00 per bottle


Respuesta :

jaidenpappas2027 jaidenpappas2027
  • 13-01-2021

Answer:

$0.75

Explantion:

I got it right on my test

Answer Link
sayehhhhh sayehhhhh
  • 08-10-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

step by step -5x-y=12 x+y=4 -6x+9y=11
What is the correct domain and range in set notation
Write the following as an algebraic expression;a) Half the sum of X and yb) Half the cube of X subtracted from y​
find the area of point b??
brainiest to whoever right !
The formula of calcium chloride is CaCl2, what do those letters and numbers tell you about the compound calcium chloride?
If A/B and C/D are rational expressions, then AxC/BxD = AxD/BxC A. True B. False
Short summary on music
17 students on the math team want to raise 483.62 to buy practice books they have already raised 218.25 if each students raises the same amount how much more mo
Name the figure below in two different ways.