Ilovemathmathisfun
Ilovemathmathisfun Ilovemathmathisfun
  • 25-10-2016
  • Mathematics
contestada

Theos mom bought an eight pack of juice boxes at the store for 4$ What's the unit rate of juice boxes

Respuesta :

sn1
sn1 sn1
  • 25-10-2016
it's 50 cents per juice box.

Answer Link
BenCeladorLF
BenCeladorLF BenCeladorLF
  • 25-10-2016
If there's an Eight-pack box and only one box, that's 8 juice boxes, and if it was four dollars then 8 .-. 4 = 2, dollars per juice box
Answer Link

Otras preguntas

What is the answer?!??
How do solve this problem 2/3 (2/8 + 4/8) =
What does the pacific nw tree octopus eat
15 points. Please explain your answer thanks so much.:)
can the federal government order the states to do anything
Kiosks and carts are ideal locations for 1. clothing outlets. 2. pop-up retailers. 3. hair salons. 4. manufacturing plants.
I need help with this question?
Chris has a collection of 20 baseball cards and Kyle has collection of 40 baseball cards. Chris is adding 3 baseball cards per month to his collection while Kyl
Ethan buys a video game on sale. If the video game usually costs $39.99, and it was on sale for 20% off, how much did Ethan pay
according to smith, what is the primary economic motivation for most people?