ramirez122 ramirez122
  • 23-10-2016
  • Mathematics
contestada

to the nearest cent , what is the unit price of the 16-ounce milkshake

to the nearest cent what is the unit price of the 16ounce milkshake class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2016
The answer would be $1.92 because .99 divided by 8 is .12 and .12 multiplied by 16 is 1.92.  
Answer Link

Otras preguntas

How many points determine a unique line? A. 1 point B. 2 points C. any 3 points D. 3 noncollinear points
On a given day, the flow rate F (cars per hour) on a congested roadway is F= v/(22+0.02v^2) where v is the speed of the traffic in miles per hour. What speed w
s=3r^4 t .solve for t
A projectile is fired straight up at a speed of 10 m/s. How long does it take to reach the top of its motion? The acceleration due to gravity is 9.8 m/s^2. A
Parking in a student lot costs $2 for the first half hour and $1.75 for each hour thereafter. A partial hour is charged the same as a full hour. What is the lon
Charge Q is distributed uniformly along a semicircle of radius a. Which formula below gives the correct magnitude of the force on a particle of charge q located
Where was cheddar cheese first produced: england, canada or wales??
Your environment consists of all the living and nonliving things that surround and support you. true false
An important characteristic of formal language is the use of ___________ . Answer long words standard English an important subject sensory words
Which is the correct order for the parts of a workout? Stretching, warming up, cardio, muscular endurance, stretching Stretching, cardio, warming up, muscular