Seudónimo Seudónimo
  • 24-12-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

Respuesta :

mumsy
mumsy mumsy
  • 24-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

Answer Link

Otras preguntas

Find the value of x 6 5
can anybody help me with this ?
Mei runs 92.16 miles in 3 weeks. If she runs 6 days each week, what is the average distance she runs each day? THIS IS DUE IN 10 MINS
Which statement best describes the main benefit to organisms that reproduce sexually? O A. They will live longer and reproduce more. o B. They will conserve ene
What role do non-governmental organizations play in addressing ecological issues? Check all that apply. setting and enforcing policy raising awareness of issues
5 Hugh's baseball bat has a length of 33 inches. He wants to know if it will fit completely inside the box shown. 16 in. 18 in. 24 in. 35 points as reward!!
What did the Chinese make paper from? Bamboo and eucalyptus Bamboo and pine
BRAINLIEST IF CORRECT its easy but i think a b or d mostly b for some reason i need to see if im correct Reflect the point (-12, -3) over both axes. A.(12, -3)
Which Presidential Inauguration pointed out that a March day is too far away from a November election?a. Abraham Lincolnb. John F. Kennedyc. Franklin D Roosevel
help me please I need good grades for a phone!!! <3