aiden2of4
aiden2of4 aiden2of4
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The Nice'n'Easy is selling gas for $2.14 per gallon of gas. How much will Sam have to pay for 14.5 gallons?​

Respuesta :

alicemay3 alicemay3
  • 23-12-2020
2.14 x 14.5 = $31.03
hope this helps! :)
Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-12-2020

Answer:

2.14 x 14.5 = $31.03

Step-by-step explanation:

Hope this helped have an amazing day!

Answer Link

Otras preguntas

FREEEE POINTS YUMMY BOBUX >:)
Which of the following statements would be accepted as a valid criticism of the big bang theory in scientific circles? A. It cannot be tested directly. B. It do
answer the question fast..give me long answer okay​
what would 5x⁵-5x be​
What is the "slash and burn" style of agriculture and what are the effects of it?
Which of the following has radial symmetry? W. butterfly X. coral reef Y. bird Z. reptile / lizard
When your on your period, could you lose enough blood to make it be fatal?
How can lava domes affect the environment around it
is this right as well?
Can someone please help me with these? I'm giving 100 points so please.