leahl00
leahl00 leahl00
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

The expression 4a + 2b gives the cost (in dollars) for a sandwiches and b bags of chips at a sandwich shop
a. The cost for 1 sandwich is $1
and the cost for 1 bag of chips is 2
D. The total cost for 3 sandwiches and 3 bags of chips is

What is the cost for one sandwich?

The expression 4a 2b gives the cost in dollars for a sandwiches and b bags of chips at a sandwich shop a The cost for 1 sandwich is 1 and the cost for 1 bag of class=

Respuesta :

tzeynalovaa
tzeynalovaa tzeynalovaa
  • 23-12-2020

Answer:

1. 4

2. 2

3. 18

Answer Link
XxRcxX XxRcxX
  • 24-12-2020
1. 4

2. 2

3. 18

Thats what I heard.LoL
Answer Link

Otras preguntas

Can Anyone help w/ steps? Thanks!​
HELP WITH THIS PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Whats max fatal flaw from angel experiment
Question 1 (1 point) How many significant figures are in the number 2,000 ?
if you need quick energy. what kind of food will you depend on - sugary food, starchy foods or food full of vitamins? why?​
There is a special name for the technique where a sound is written, e.g. "creaking, groaning" What Is The Answer?
HELPPPPPPPPPPPP PLEASEEEEEEEEE!!!!!!
What is 9/20 as a percent and a decimal
Where is visible light found on the electromagnetic spectrum? A: at the point with the lowest frequency B: at the point with the highest wavelength C: in betwee
The point A has co-ordinates (-4,6) and the point B has co-ordinates (7,-2).Calculate the length of the line AB.​