nuhaaashfaq
nuhaaashfaq nuhaaashfaq
  • 23-12-2020
  • Mathematics
contestada

plz answer this within 2 mins and receive brainiest......

plz answer this within 2 mins and receive brainiest class=

Respuesta :

gardnerdanj gardnerdanj
  • 23-12-2020

Answer:

Brand B is cheaper by 0.17 per pound.

Step-by-step explanation:

Brand A = 47.7/45 = 1.06

Brand B = 48.95/55 = 0.89

Answer Link
2bmwxzad92 2bmwxzad92
  • 23-12-2020
i’m thinking a not sure tho
Answer Link

Otras preguntas

There are 132 people seated in the school auditorium for an assembly.  There are 6 rows in the auditorium, each with the same number of seats.  If the auditoriu
What was the situation in italy after sep 1943?
Wht a is the derivative 20x
Which one of the following words illustrates the addition of a vowel suffix? A. Careful B. Tenderness C. Cropped D. Enjoyment
What human practices are destroying the rain forest?
What is 7 4/21 as a improper fraction?
What is a simile? a comparison using the words like or as a comparison that says one thing is another a metaphorical comparison extended for several lines an ob
Where is more than two-thirds of earths fresh water sorted?
What mountains are formed by the collision of the indo australian plate?
How marijuana administered?