Seudónimo Seudónimo
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question asap ​

can u pls help me with this question asap class=

Respuesta :

squarejail166 squarejail166
  • 22-12-2020

Answer:

$13.50

Step-by-step explanation:

5 bags is 22.50 so 22.50/5 = 4.50 for 1 bag. Multiply that by 3 for 3 bags and get $13.50

Answer Link

Otras preguntas

What does the middle slit represent? What occurs in the region?
A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
What is 23500 divided by 15
Medical research has demonstrated that individuals who have higher levels of testosterone are more assertive, dominant, and competitive. however, as the social
One-on-one mapping from one plane to the same plane is called: congruency. transformation. isometry. None of the choices are correct.
1.What are the two poles of a magnet? 2.What happened when you placed the magnet next to the copper? 3.What happened when you placed the magnet next to the iron
Answer in complete sentences Please 6. ¿Qué cubiertos (utensils) necesitas para comer las chuletas? 7. ¿Qué beben Uds. cuando tienen sed? (water) 8. ¿Qué comes
The number of a stateâs electors in the electoral college is determined by
which item is most important to list in ones action plan?
when did adding candles to the birthday cake originate