josiahrey1 josiahrey1
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

A school bought 10³ erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost of each eraser?

Respuesta :

dulinarathnayake
dulinarathnayake dulinarathnayake
  • 22-12-2020

Answer:

0.03

Step-by-step explanation:

divide 3 by 10^3 to obtain the answer.

Answer Link

Otras preguntas

a) six pens and five pencils cost $2.50 while three pens and two pencils cost $1.15 . what will be the cost of a pen and 4 pencils . please help me
4x-5y=20 find the slope
The time t required to drive a certain distance varies inversely with the speed r. If it takes 2 hours to drive the distance at 40 miles per hour, how long will
Find the total price including 7percent tax on a $9.79 purchase
At 10a.m. Juan leaves the city traveling north at 60 mi/hr. One hour later mel leaves the city traveling south at 50 mi/hr. At what time will they be 830 miles
Solve for x. 10x^2=29x-21 does anyone know this
Hey there this is Japanese What is the meaning of :1) sugoi2) takai
a⁴+b⁴=a²b² ,prove that a⁶+b⁶=0
Please solve equations by completing square
Omg i'm confuse 7(x+4) =9(x -2)