Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

dyllan73
dyllan73 dyllan73
  • 22-12-2020
1 ounce for every 38 cents hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Makayla has $8 to buy tickets at the school fair. Each ticket costs @1.5. Which inequality best represents how many tickets she can buy?
What are nights like in Vietnam, and how does it affect Rat Kiley?
The circumference of a circle measures 12.56 inches. What is the measure of the radius of the circle? A. 2in B. 3.14in C. 4in D. 6.28in PLEASE HELP!!
Which expression can be used to determine the reference angle for an angle, x, measuring 150°?
Many teens get their first job during adolescence, which __________.
Evaluate 5-c for c=3
Explain how the Cold War contributed to violent conflict in Korea, Vietnam, and Cambodia.
Which groups include vertebrates; Echinodermata, Chordata, Arthropoda, Annelida, or Mollusca?
how can you tell if a mutation causes a change in a trait ​
A candle is placed in front of a concave spherical mirror of focal length 9.60 cm. The image of the candle is inverted and 3.40 times as large as the candle its