Stellsor
Stellsor Stellsor
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for trail mix if a 8 ounce bag cost $2.80.

Respuesta :

angie57104 angie57104
  • 22-12-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2.80/8=.35 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

A student wants to know if a person's nationality affect his or her analysis of the terrorist attacks on New York City's World Trade Center on September 11th 20
Which of these is the largest desert in the world? the Grand Canyon in the United States the Sahara Desert in North Africa the Great Victoria Desert in Australi
Most members of the European Union _____. only import and export goods using a flexible exchange rate system only trade goods with neighboring countries have
In Canada, $1 in US money is worth $1.08. The table below shows how much US money several students had to exchange. Which person would end up with 5.13 in Canad
3 pounds of potatoes make eight equal size servings of mashed potatoes.How many potatoes are in each serving
Read this passage from Beowulf, in which Wiglaf, one of Beowulf's men, speaks to his companions as Beowulf battles the dragon. Wiglaf then joins Beowulf and add
which is greater 5/7 or 6/7
is 2/4 less than 2/3?
Yellow cab taxi charges 1.75 flat rate in addition to 0.65 per mile Katie has no more than $10 to spend on a ride how many miles can she travel
Which sentence uses a verb that agrees with its compound subject? a. Our jewelry and valuables is kept in a safe. b. Kevin and Kimberly walks to the park. c. D