ethanlemons2008 ethanlemons2008
  • 22-12-2020
  • Mathematics
contestada

Susan buys a box of 11 oranges for $15.57. Find the unit rate for ONE
orange. Round to the hundredths place.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-12-2020

Answer:

$1.42

Step-by-step explanation:

So to find a unit rate just divide

15.57/11= 1.42 (rounded)

Answer Link

Otras preguntas

is the ratio 4.2:1.5 proportional to the ratio 12.6:4.5
-11 - 5a = 6(5a+4) ?? Totally having a brain fart
is the ratio 4.2:1.5 proportional to the ratio 12.6:4.5
Simplify complex fraction 8 over 9/6
is the following sentence true or false?classifying makes it easier to compare and contrast organisms and their actions, behaviors, or function
which two laws helped to transform america life in the 1950s
The endpoints of line segment MN are M(-3, -9) and N(4, 8). What is the approximate length of line segment MN?
Condition with frequent incidents of sudden, involuntary deep sleep is what?
what is half of 750 i really need help
[ 7 + 0.25 ( -2/3 • -15)] -1/2