francisjohn0925
francisjohn0925 francisjohn0925
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Which cereal box deal has the best price per ounce?


$6.12 for 24 oz

$3.56 for 14 oz

$9.13 for 39 oz

$4.98 for 18 oz

Respuesta :

isaiahneille92 isaiahneille92
  • 11-01-2021

Answer:

Which cereal box deal has the best price per ounce?

$3.56 for 14 oz

$9.13 for 39 oz

$6.12 for 24 oz

$4.98 for 18 oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Kennedy's program that signaled a shift in attitude of the United States toward Latin America was called the: Test Ban Treaty New Frontier Alliance for Progress
Persuasive Speech Introduction A. Imagine going out to eat at a restaurant, and you read entrees like "fried human legs" and "human baby parmesan." B. I believe
(WILL MEDAL) Which of the following sentences CORRECTLY uses a coordinating conjunction to create a compound sentence? A. The gymnast landed her routine perfect
best answer to this question?? ¿Cómo estás? Nada. Mucho gusto. Más o menos. Hola.
the skin is moistened and softened by oil made in
one of the biggest problems during the first years of the Jamestown settlements was
How did Nixon ease Cold War tensions
What was the human rights issue in North Africa ?
On his math test, Balavan wrote that a four-sided polygon that has at least two right angles must be a rectangle or a square. Denna wrote that a four-sided poly
Please help me ASAP I NEED A ANSWER FAST