tigergirl27
tigergirl27 tigergirl27
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

Nicole filled her tank for $38.50 for 21.5 gallons. How much did Nicole spend per gallon? (Write your answer with 2 decimal places)

Respuesta :

anjalibaksh
anjalibaksh anjalibaksh
  • 24-11-2020

Answer:

$1.79 per gallon, I believe.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is 8.016 as a fraction in simplest form
In developing a marketing plan for a catering business you'll want to include a display as in the yellow pages because
P=q+ 5 2p+ 3p= -20 linear equations
A bond quote of 82.25 in dollars is equal to?
Four students spent $12 on school lunch. At this rate find the amount 10 students would spend on the same school lunch
Is cyclopentane an isomer of pentane? Explain.
What is the specific heat of metal if its mass is 26.86g and it requires 418.6 J of heat energy to raise its temperature from 27.4 oC to 67.3°C?
what is the value of 3 in 43,158 and 71,435
In the late 1800s, the growth of the railroad led to Midwestern cities like Minneapolis and Cleveland becoming
If 4x = 28 , find the value of 29-5x