Queenniya215 Queenniya215
  • 24-11-2020
  • Mathematics
contestada

At Stop n Shop they are selling fried chicken for $1.95 a pound. If Amiyah buys 13.2 pounds how much will she spend?

Respuesta :

Mibo
Mibo Mibo
  • 24-11-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

Price of one pound = 1.95

Price of 13.2 pounds = 13.2 x 1.95 = 25.74

Answer Link

Otras preguntas

(1,5), (9,85), (2,10), (6,38), (4,3), (12,107), (7,64), (12,86), (7,47), (9,64), (4,27) The line is in the form y=mx+b. What is the value of m?
What is the main advantage of using DHCP? A. Allows you to manually set IP addresses B. Allows usage of static IP addresses C. Leases IP addresses, removing the
I need help with number 2 and number 4 and 5.
If I mix 5 gallons of p% boric acid with 5 gallons of water, what is the concentration of the mixture?
Mention any two powers of the Prime Minister.
Which of the points listed is the same distance from the y-axis as the point (−4, 7.5)?
Complete each statement with the correct term from the drop-down menu. Many molecules are moved through the body by . provide structure for plants. determine
How much money you have influences your political beliefs. True False
a perfect_____ is a number or expression that can be written as a sqaure of an expression​
Psychology 1A Question: Dr. Tsai, a family therapist, views an individual’s unwanted behaviors as influenced by, or directed at, other family members and treats