2214091 2214091
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

at the store you can get 15 cans of peaches for 3 dollars find the unit rate for 1

Respuesta :

FilteredScript
FilteredScript FilteredScript
  • 23-11-2020

You can get 5 cans per dollar

And is the same as saying 15 cans of peaches divided by 3 dollars

-- Actually i'm pretty confused about the question so i'll come back to this later

Answer Link

Otras preguntas

If the molecular weight of horseradish peroxidase is about 44,000 g/mol, how many moles of enzyme are used per mole of vanillin?
3x - 4y= -2 In standard form
7-2 additional practice similarity transformations
Answer fast pls (6m² -13m +5) / (2m-1) Factor this polynomial
how coffee affects protein digestion?
Factor the following polynomial completely. 0.3x^2 - 3.6x + 8.1 A) 0.3(x - 3)(x - 9) B) 0.3(x - 3)(x + 9) C) -0.3(x^2 + 12x + 27) D) 0.3(x^2 - 12x + 27)
One of the reasons a firm carries inventory is to ______, that is, to achieve constant output and use inventory to meet overly high requirements during seasonal
If thought is life And strength and breath, And the want Of thought is death, Which is the best paraphrase of this stanza?
What is most likely to occur when a calcium supplement and an iron supplement are taken simultaneously
Use the drop-down menus to complete the sentences about how neurons distribute information to the body. Information enters the neuron through the. Information p