celienmatta celienmatta
  • 23-11-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 1 pear is 2 cents more than the cost of 1 apple.
Find the value of a and the value of p

Respuesta :

kithu13
kithu13 kithu13
  • 23-11-2020

If the value of apple = x

The value of pear = x + 2 cents

Answer Link

Otras preguntas

what will be the acceleration of an 8 kg object when something hits it with an 12 N force?
The solid form of a substance is usually more dense than its liquid and gaseous forms. Similarly the liquid form is usually more dense than the gaseous form. W
What is the greatest number that rounds to 60000
what is the word when a animal reproduces by itself not sexually
How to do order of operations
Write the ratio 3 ft to 7 yd as a fraction in simplest form
Which shows a way to take apart 8 .ans are. 9-9=0. 8-7=1. 9-8=1. 8+8=16.
In a conversation with a coworker, you're not sure what she said about the Clearwater building site. By repeating what you think she said in your own words, yo
what is 49.564 in expanded form
In "The Story of Baba Abdalla," how does Baba Abdalla feel about the way he treated the dervish when he was younger? A. jealous B. uncertain C. proud D. ashamed