08607534212a
08607534212a 08607534212a
  • 22-11-2020
  • Mathematics
contestada

if 8 sugar cost 260 how much sugar can be brought for 877.500​

Respuesta :

christiangoss11
christiangoss11 christiangoss11
  • 22-11-2020

Answer:  27 kg of sugar can be bought for Rs. 877.50.

Step-by-step explanation:

Answer Link
sm03
sm03 sm03
  • 22-11-2020

Answer:

you could buy 28518.75 sugar for 877.500

Step-by-step explanation:

260 / 8 = 32.5

this gives you how much it cost per 1 (units)

32.5 * 877.50 = 28518.75

Answer Link

Otras preguntas

What is the y-intercept of the following equation? y=x2-3x-4
The stock market dropped 220 points on Monday. It lost another 48 points on Tuesday, and on Wednesday, it gained 96 points. What was the amount of change over t
Can’t read the first part of a relay in for for six minutes David rent the next part in 356 minutes how long did they take to run both parts of the relay
whats 5 x 6 = and 100
What are resistors? A. magnets that are weak B. batteries that run radios C. electrons that explode D. materials that hold electrons
1. What does Holling realize he is missing as he gets off the bus? How does the problem get resolved?
a. Determine whether the function y = 2(0.82)' represents exponential growth or exponential decay.
please help me ;3 (ALSO REMEMBER IT SAYS SELECT TWO)
Why did Miz Violet take Rosabel to California? in the legend of freedom hill
Masculino singular (blank) (blank) sincero (blank)