loli26n
loli26n loli26n
  • 21-11-2020
  • Mathematics
contestada

If 7 toothpaste tubes cost $40.50 how much does one tubes cost?​

Respuesta :

randleremma randleremma
  • 21-11-2020

Answer:

According to my calculations, it should be 5.78

Step-by-step explanation:

I just used a calculator for this :b

Answer Link
KevinfromOneSubtarct
KevinfromOneSubtarct KevinfromOneSubtarct
  • 21-11-2020

Answer:$5.78

Step-by-step explanation:

Just divide 7 by 40.50

Answer Link

Otras preguntas

What is the passive voice of "I went to a movie"
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
what event triggered world war i ?
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
what is a prepositional case?
Calculate the slope of a Line that intersects point (6,2) And ((-4,-3). A.1/2. B.2/3 C.4/5. D.7/8. For me the answer are a. Please help me.
Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
How many faces edges vertices does a decagonal prism have ?
how reliable are grammar checkers?