cudderlover
cudderlover cudderlover
  • 26-10-2020
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $4.40?

Respuesta :

itsvanessalopez itsvanessalopez
  • 26-10-2020

Answer: 16 ounces

Step-by-step explanation: you can only afford 1 pound with $4.40

Answer Link
hblalock84 hblalock84
  • 23-08-2021

Answer:

8.8oz

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which statement best describes an igneous intrusion?     A. Magma explodes to the surface and forms a smooth outer layer of rock.B. Magma is exported to an open
Which refers to an injury to a joint?a. osteoporosisb. bursitisc. scoliosisd. carpal tunnel syndrome
Represent 23/-4 on number line
what does 'blow by blow' mean?
what are the best tips for correcting punctuation?
if a Balloon is filled with 282 cubic inches of a gas at a pressure of 14 pounds per square jnch, using inversely proportional find the new pressure of the gas
how many days are really in a year
What work ends with the phrase, "Workers of all countries, unite!"?
a stone is dropped from the top of 50 m high tower simultaneously another stone is thrown upward with a speed of 20 m/s . calculate the time at which both the s
how much interest will you get on $800 investment for 1 year at 6.45% ?