SUG4RD0LL
SUG4RD0LL SUG4RD0LL
  • 25-10-2020
  • Mathematics
contestada

One pound of candies costs $3.50.
How much will we have to pay for 0.2 lb?

Respuesta :

angelaxo
angelaxo angelaxo
  • 25-10-2020
0.7 or 70 cents for 0.2 lb
Answer Link

Otras preguntas

In DCAB, if ÐB = 380, What is ÐC?
During recombinant dna technology which structure is used to cut the dna at a specific site?
Organizations that build​ internet, intranet,​ extranet, or mobile applications are utilizing the​ ________ support business activity.
ΔCDE was translated down and right to form triangle ΔC′D′E′. Which statements are true? Check all that apply.
When Montresor says he was so glad to see Fortunato that “I thought I should never have done wringing his hand”, Poe is using Select one: a. foreshadowing. b. f
Research supports the theory that a shift from ____ to ____ can reduce stereotyping and prejudice
Solve this application using logarithms. At his son's birth, a man invested $2,000 in savings at 6% for his son's college education. Approximately how much, to
When an obstacle causes wind to slow down and deposit materials, the materials pile up and eventually form a
A defense attorney who works to prepare the defendant for the likely outcome of punishment and who helps persuade the defendant to plead guilty is said to be pe
what is the simplified form of the following expression (5/4)^3