kiwi6352
kiwi6352 kiwi6352
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need an answer pls!

I need an answer pls class=

Respuesta :

randomperson77
randomperson77 randomperson77
  • 24-10-2020

Answer:

$0.60

Step-by-step explanation:

Well, to find the cost of one cookie, we have to divide 9 by 15.

9/15=.6

.6 as cents is 60 cents.

Each cookie costs 60 cents.

Hope this helped you!! Have a wonderful day ^^

Answer Link
nvelez2008
nvelez2008 nvelez2008
  • 24-10-2020

Answer:

0.6 Cents per cookie

Step-by-step explanation:

If you divide the cost by 15 you'll get 0.6 Cents.

Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

(MC)The Fourteen Points reflected Woodrow Wilson’s belief in which political movement? Imperialism Populism Isolationism Progressivism
Egyptian leader who laid the foundation for modern Egypt
Scientists have designed solar cells to trap solar energy and convert it to _____ energy. a hydrelectric b wind
Suppose Bill HR612 is currently in Congress. One thing you know about this bill is that it A. has been vetoed by the president. B. has no riders attached. C. is
what is the point of view of excerpt from mr.revere and I
what was the Jacksonian democracy
which mountain chains cut off turkey and Iran from the rest of the region
farmer gray has 30 flower pots.He plants 10 in each pot.how many seeds does he plant
Lyle can paint a room in 3 hours. Selena can paint a room with the same dimensions in 2 hours. If they work together, how many hours does it take them to paint
3 foot long sandwich for a party. She cuts the sandwich into pices, with each piece being 12 foot long how many pieces does she get