westallennora594
westallennora594 westallennora594
  • 24-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows the least expensive unit price?

Group of answer choices

3 apples for $1.02

4 apples for $1.52

5 apples for $1.75

6 apples for $2.46

Respuesta :

camrync04
camrync04 camrync04
  • 24-10-2020
3 for 1.02 is the answer
Answer Link
emb0o emb0o
  • 24-10-2020
The answer is 3 apples
Answer Link

Otras preguntas

What mountains are formed by the collision of the indo australian plate?
What was the purpose of boycotting british goods during the townshed acts??
The volume of square pyramid is 141 2/3 cubic inches. The height of the pyramid is two more than three times the length of its base. What is the length of the b
How do you write 1/2 into a percent please
Fractions that are equivalent to1/2
You purchase a car using a $20,000 loan with a 5% simple interest rate.( a. suppose you pay the loan off after 4 years. how much interest do you pay on your loa
What does haploid number of chromosomes represent?
What does the word garter mean??
How do you factor 24xy 16x??
Barbara needs to add more staff in order to complete her project on time. which pathway would best aid barbara in finding qualified workers?