ShiaLa
ShiaLa ShiaLa
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Albert bought 3 pounds of bananas for $1.80.
What was the unit price of the bananas?

Respuesta :

u9bpapgm7i u9bpapgm7i
  • 27-10-2020

Answer:

5.4c

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Frodo ran 2 3/5 miles in 7/12 of an hour. How many miles can Frodo run in one hour?
what was a purpose of David Livingstone's travels in Africa
“Genetic power is far more potent than atomic power. And it will be in everyone's hands. It will be in kits for backyard gardeners. Experiments for schoolchildr
Which of the following would best categorize Canada's population? evenly spread throughout the country concentrated on the West Coast concentrated in the nor
On what number is the metric system based
was john brown a misguided fanatic?
how did the assassination of the archduke austria-hungary lead to war between russia and germany
round 65.85 to the nearest tenth
0.5(2a-3)-0.1=0.4(6+2a) Pls show work
count by fives from 135 to 175.write these numbers and describe the pattern