bsmartinez
bsmartinez bsmartinez
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1 ear of corn cost .30 cents, then how much would it be for 3 ears of corn?

Respuesta :

berthiaumeaiden
berthiaumeaiden berthiaumeaiden
  • 23-10-2020

Answer:

90 cent because 30+30+30 or 30x3

Step-by-step explanation:

Can i please get brainiest?

Answer Link
mrvincentshaw mrvincentshaw
  • 23-10-2020

Answer: It might be .90

Answer Link

Otras preguntas

True or false Pls help
OMG PLS HELP WITH THIS IM PANICKING OMG I GOT A F IN MATH MY MOM JUST YELLED AT ME IM CRYING PLS HELP WITH THS- PLSS TELL ME WHAT TO DRAW
Help me answer the four questions on the left pls!
Assume a normal distribution. From the Baltimore facility, 145 samples were obtained and compared with a sample of 128 from the Burlington facility. The mean ho
Which element is the first thing you should complete when making a movie? A script A storyboard Opening credits A video segment
What does mining do to an area?
Hei has $1,300 in a retirement account earning 4% interest compounded annually. Each year after the first, she makes additional deposits of $1,300. After 5 year
Please help answer !:) Will give brainlst!! Have a nice day
Ms. Gallegos burns calories riding her bike each hour. She wants to burn more than calories riding her bike at the same rate. ​ ​Which inequality represents a
Miles and Joselin are riding a two person long board down an extremely dangerous hill while Chloe watches in horror and Talia in delight. At the end of the hill