zozo217075 zozo217075
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you were to buy 5 pounds of grapes at $1.39 pound, a watermelon that cost 56.16 peaches that are 4 for $1 and 8 pounds of cherries that
are 52 pound. How much are you spending on all this fruit?

Respuesta :

kavarcak
kavarcak kavarcak
  • 23-10-2020

Answer:

$68.27

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following functions do roots perform
Ten seconds after starting from rest, a car is moving at 40 m/s. what is the car's acceleration in meters per second per second?
How many yards are in a mile
When we rest immediately after completing an intense workout, our muscles will soon switch from: A. lactic acid fermentation to aerobic respiration B. aerobic r
Solve for the indicated c=2πr for r
Water often carries particles as a cloud of mud or sand called a
Helene, a hiker, starts at an elevation of 27 feet above sea level and descends 32 feet during her hike to base camp. Which describes the elevation of base camp
Rewrite the following without an exponent. (−4)^−2
In what way did the Justinian Code advance the status of women in society?
The sum of four consecutive whole numbers is 230.Find the numbers.