dedrion2 dedrion2
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

Carrie paid $26.01 for 3.4 pounds of steak. What is the price per pound of steak?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2020

Answer:

7.65

Step-by-step explanation:

26.01/3.4=7.65

Answer Link
giada515 giada515
  • 23-10-2020
7.65

divide 26.01 and 3.4
Answer Link

Otras preguntas

What is 3/6 reduce to its lowest term
Express on simplest form in terms of i: sqrt-16
name of 4 men who were called"The Empire Builders" of the California Railroad system?
What is 14/12 reduce to its lowest term
how was mozart affected by the patronage system ?
who were the ancestors of the irish? how is their influence still part of irish culture?
What is one third of 1080
The Treaty of Paris of 1783, which ended the American Revolutionary War, provided for all the following EXCEPT (A) Fishermen from the United States would have t
The freezing and thawing action of water affects a rock by?
what is the relationship between a fundamental note and its overtones ?