3049778 3049778
  • 23-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price p of an ice cream is $3.95 plus $0.85 for each topping t on the ice cream .

Respuesta :

MulanRule12
MulanRule12 MulanRule12
  • 23-10-2020

Answer:

3.95 +0.85 =4.80

Step-by-step explanation:

Answer Link
Randkhaznadar Randkhaznadar
  • 23-10-2020
3.95+0.85=4.80 so it is equal to 4.80
Answer Link

Otras preguntas

How do I solve -8=18m
When is the product of two nonzero integers less than or equal to both of the two factors.
A ball dropped from a bridge takes 3.0 seconds to reach the water below. How far is the bridge from the water?
What is 1/10 of 3000
Two examples (sentences) for monophobia
Give a summary of the adventure the dwarfs plan to go on in the book the hobbit
How do i solve 20m-2m
On Caribbean islands with mountains, the windward slopes facing the trade winds force air upward, causing rainfall. As a result, areas immediately to the leewar
simplify fraction 7 / 27
Formula: acceleration= velocity final-velocity initial/time 1- An airplane starts at rest and accelerates down the runway for 20 s. At the end of the runway, it