wrightdeniro992 wrightdeniro992
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Anthony bought 3 chicken wings for $3.00. What's the unit cost of one wing?

Respuesta :

dyedhairkyla14
dyedhairkyla14 dyedhairkyla14
  • 22-10-2020

Answer:

1$

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can someone tell me what are advantages and disadvantages of factory farming​
No one answered my question yesterday so I'm asking again, what were the similarities and differences in the social attitudes between the northern and southern
HELP ME PLEASE Windmills are used to generate electricity. Suppose a particular windmill has a blade that is 140 ft long from the center of its mounting. When t
Read the story Lost in the Woods: I never thought departing the trail just a little would be a big deal. My parents had cautioned me so many times about wanderi
PLS HELP ASAP x^2 - 4x-1=0 Solve using formula
Which of the following graphs has a slope of 4 and a negative y-intercept? (Lesson 3-8)
HELP PLEASE!!!-15 < x - 8 < -4 SOLVE COMPUND INEQUALITY​
How do the integumentary system and the circulatory system work together to maintain body temperature homeostasis?
84 ÷ −14 = a)-7 b)-7 c)-6 D)7
TRUE OR FALSE Language reflects the traditions, customs, and values of a group of people.