limshomeservices
limshomeservices limshomeservices
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese costs $2.97.

How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?



Fill in the blank.

Respuesta :

jora2134 jora2134
  • 22-10-2020

Answer: 53.46

Step-by-step explanation:

Answer Link
hunterpatro11
hunterpatro11 hunterpatro11
  • 22-10-2020
I think it is 53.46
Answer Link

Otras preguntas

In this form of government planning production and distribution of girls are controlled by the central government and theory this form of government provides mo
Constant of variation
Based on the chart above, which of the following statements is FALSE? A. Sheree’s aunt and cousins live in Denver. B. The airfare to Seattle is more expensive t
Which of the following is a reason why historians may want to consider opinions as well as facts reported by a source? A. A source that historians trust is li
Which rights typically were denied to American women in the early 1800s? Check all that apply. voting running for elective office attending college owning prope
Slove it 3x-5=x+3 :)))))))
Evaluate f ( 5 ) given that f ( x ) = x 2 + ( 11 − 5 x ) 8 x .
What would be different about the heat of fusion & vaporization ? and why?​
order fruits from least to greatest according to the unit prices 0.84, 2.25, 1.17
I need help with this problem .