Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

What did the Nile leave behind when it flooded? A. loess B. rich soil C. large rocks D. sand
what would someones mass be if their weight was 158.4? This is for science homework, they gave me a random weight # but no mass.
if a persons hair grows about 1.2 centimeters a month about how much would it grow in 9 months
Where did the final battle of the Revolutionary War that ensured American independence take place? A. Boston B. Saratoga C. Ticonderoga D. Yorktown
In 1914, which European power controlled Indochina? A. Portugal B. Spain C. Great Britain D. France
Find the interval on which function is increasing, f(x) = -(x+4)^2 +1
what would someones mass be if their weight was 158.4? This is for science homework, they gave me a random weight # but no mass.
Where did Martin Luther King Jr., deliver his famous "I have a dream" speech? A. at the headquarters of the United Nations in New York B. from his jail cell in
Which of the following helped to protect consumers? National Park Service Pure Food and Drug Act Nineteenth Amendment Eighteenth Amendment
which space object produces its own light and heat