animegeekmickeyholic
animegeekmickeyholic animegeekmickeyholic
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

At Yogurt Express they charge $0.17 per ounce for yogurt and toppings. Maria pays $2.04 for her yogurt. How many ounces of yogurt and toppings did Maria get?

Respuesta :

kayliclark04
kayliclark04 kayliclark04
  • 22-10-2020

Answer:

12 ounces

Step-by-step explanation:

.17×12=2.04

Answer Link

Otras preguntas

The price of Stock A at 9 AM was $12.73. Since then, the price has been increasing at the rate of $0.06 per hour. At noon, the price of Stock B was 13.48. It be
Ecrire Orthographe sur le cahier du jour puis la consigne: "Je complète avec leur ou leurs" et écrire les phrases ci-dessous. Avez-vous pris ............... liv
3 1) Wendy has 3/5 gallon of milk. She used 1/8 gallon to make cookies. How much milk does Wendy have left? 8 a) T- WIN b) b) io 3 1 19 29 c) d) 40 40
Desde que altura debe caer un objeto para que impacte con el suelo con una velocidad de 35 m/s
where is the thinnest layer of earth’s crust located?
If one ream of bond paper costs (3x -4) pesos. How many reams can you buy for ( 6x4 -17x3 +24x2- 34x + 24) pesos?
I’ll give brainliest, thanks and 5 stars the diameter of a pool is 28 m. the circumference of the deck is 101 m. what is the area of the pool and deck?
What is this senten e in passiva voice
Solve for x: x − 2 > 2x + 12. (1 point) x > 14 x < 14 x > −14 x < −14
How would I simplify these expressions? (Pre-Calculus) I know that you are supposed to multiply all of these to do so, but every time I do that, I still get the