amirajacko874 amirajacko874
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Costco sells chicken for $2.25 per pound. What would be the cost of 2 4 5 lb of chicken?

Respuesta :

malooka043
malooka043 malooka043
  • 21-10-2020

Answer:

551.25$

Step-by-step explanation:

u need to multiply the amount of money per a pound to the amount of pounds u have

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true of an adverb? It always ends in -ly. It can be moved around in the sentence. It directly follows an action verb.
Evaluate the expression 7x^2y, when x = 4 and = 2.
When you flick a coin so that it slides across a table, what four forces are acting on the coin?
Oil provides about _____ of the world’s energy.
What type of sentence error, if any, is found below? Our team has had one of those seasons. When, regardless of how we play, we just seem to win anyway. fragmen
According to Washington, what problem does education resolve? Education teaches how to be successful in work and everyday struggles. Education expands the stude
A 4kg block sitting on the floor, how much potential energy does it have?
Which Middle Eastern country is considered underdeveloped, with some of the poorest living conditions in the world? a. Afghanistan b. Iraq c. Israel d. Qata
one impact the importation of cotton had on great britain
ms.tran has 1/3 of a tank of gas in her car.if the tank holds 14 1/3 gallons sbout how much does she have?