wademitchum83
wademitchum83 wademitchum83
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 6 ounce tube of toothpaste that costs $3.78. Round to the nearest cent if necessary.

Respuesta :

300019955
300019955 300019955
  • 21-10-2020

Answer:

the price is 4 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
kianatrimble
kianatrimble kianatrimble
  • 21-10-2020

Answer:

$0.63 per unit

Step-by-step explanation:

you divide 3.78 by 6 and you get 0.63 if rounded 0.60

srry if it's incorrect

Answer Link

Otras preguntas

Traveling at 65 mph how many feet can you travel in 22 minutes?
Is 0 a real number?
solve: 5/6x-2x+4/3=5/3
Solve the equation. 2x^2+7=15x
A pure bred red-flowering plant and a pure bred white-flowering plant cross. The offspring produce pink flowers. What pattern of inheritance is this? a. comple
Count by tens and ones to find the sum of 36+28 Use the number line to show you thinking
What's the word phrase for 1.9 + n
How many times can 90 go into 3?
I don't understand this question: If A=p+prt, then t equals
what is the definition for human geography?