pamelastuart
pamelastuart pamelastuart
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 3 scarves is $47.25. What is the unit price?

Thanks (this is not high school)

Respuesta :

zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 21-10-2020

Answer:

1 scarf costs $15.75 (that is one expensive scarf!)

Step-by-step explanation:

$47.25 divided by 3 = $15.75

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

What belief do Deists hold about the universe?
LCD of 1/15 and 9/10
Which of the following is a smart way to save on college tuition? A. Attend a top university. O O O B. Attend a lesser-known school. C. Only attend spring and f
A uniform solid disk of mass 5.00 kg and diameter 47.0 cm starts from rest and rolls without slipping down a 40.0 ∘ incline that is 6.50 m long. g = 9.81 m/s2 .
un micromapa escribir aspectos relevantes del modernismo y vanguardismo colombiano tengoo en cuenta: marco historico,conceptos,caracteristicas,autores y obras P
How to find the range of f(x)=1/sinx, and how to know how to draw it
In the book freak the mighty how does freak explain the starts
Please! I just need the constant
-4p=-14 what is p? nowwwwwwwwwwwwwww
Can someone solve this