macksgirl1 macksgirl1
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

I need help getting the answer

I need help getting the answer class=

Respuesta :

madiecapelli madiecapelli
  • 21-10-2020
1.) $0.22
2.) $0.19
you just divide the price by the # of tortillas
Answer Link

Otras preguntas

4. Brandy is learning to make bracelets. She can make 4 bracelets in 10 minutes. What is her unit rate in bracelets made per minute?
1 The strategic location of the Byzantine Empire allowed control of the key trade routes between the 1 South China Sea and the Strait of Malacca 2 Caspian Sea a
Select all of the following values that can be classified as Whole Numbers. 0 -1/3 -15 31
The list shows the number of minutes that eight students spent on math homework last week. 22, 14, 24, 20, 36, 28, 43, 35What is the mean absolute deviation of
Please answer by today
How many pints are in 6.5 gallons?
Help me... I did it again! I skipped the practice and study guides
What is the speed of a boat trip that lasted 4.5 hours with a constant speed and is able to travel a distance of 60.75 kilometers?
Temperature, density, and pressure _______________ (increases, decreases) as depth ____________ (increases, decreases).
Which term best fits the definition: A rope that is used to catch and round up cattle. Saddle Larriat Type of Texas Made Pie! Ford Pick-Up