Katelynn28
Katelynn28 Katelynn28
  • 26-09-2016
  • Mathematics
contestada

Arby’s advertises $5 for 3 Beef and Cheddar sandwiches. How much is this per sandwich?

Respuesta :

josiah168
josiah168 josiah168
  • 26-09-2016
Divide $5 by 3 the answer you get is $1.67
Answer Link
menezessasha
menezessasha menezessasha
  • 26-09-2016
It is $1.66 per sandwich.

Answer Link

Otras preguntas

What is the answer for (n) 7/2n = 35
What is Corbin's gross income for 2009 if his salary is $21,050 and he receives $420 in interest income for the year?
How was European imperialism similar in India and Africa? A. Europeans established democratic governments based on Enlightenment ideals. O B. Europeans held a c
UL.JU.23 The cost of a pencil at the school store is $0.52. Which student provides the best estimate for the cost of 4 pencils? Cora $0.52 is about $0.50. 4+ $0
What does the underlined word mean in the following sentence? Tenemos que "ayudar" a mamá a lavar los platos. to play to dry to wash to help
Billy and 3 of his friends want to take a road trip, but have a limited amount of money. Billy's car holds 4 people and gets 34 miles per gallon of gas (mpg). T
What is the following product
Which expression is equivalent to -1.3 - (-1.9)−1.3−(−1.9)minus, 1, point, 3, minus, left parenthesis, minus, 1, point, 9, right parenthesis? Choose 1 answer: C
Complete the equation for the horizontal line that passes through (5.-7).​
Mara carried water bottles to the field to share with her team at halftime. The water bottles weighed a total of 60x2 + 48x + 24 ounces.