agro9sig2lorcymaconl
agro9sig2lorcymaconl agro9sig2lorcymaconl
  • 25-09-2016
  • Mathematics
contestada

if 4 liters of motor oil cost $3.88, what is the price for 1 liter?

Respuesta :

Lavous Lavous
  • 25-09-2016
The price of 1 liter motor oil is $0.97
Answer Link
SuperLegend
SuperLegend SuperLegend
  • 25-09-2016
To find this answer, all you would need to do is divide 3.88 by 4. This will give you the answer 0.97. This means that 0.97 is the cost per liter(1).
Answer Link

Otras preguntas

Sorry guys I suck at math, I may or may not keep posting But hey, if you want a brainliest and 25 points(right answers only pls), here you go.
Find the GCD and LCM of each pair: 27 and 36 GCD= GREATEST COMMON DENOMINATOR LCM= LEAST COMMON MULTIPLE
Question 21 of 40 When looking at the statistics and opportunities available to college graduates, you see that college graduates: A. receive guaranteed medical
Describe the parts of nucleotides
Which domain do anteaters belong to? A. Eukarya B. Bacteria C. Prokarya D. Animalia
just say 10 and you will get 10 points
yo I need help.......​
what did moderate republicans want from southern states before they cpuld rejoin the union
Anyone know the answer
Thank you to anyone who answers this!!!